Duża Kawa #2

Kolejna porcja inspirujących treści, tym razem z grudnia. Pod koniec roku w branży nastał czas…przewidywań. Specjaliści zamiast ogarniać mijający 2015, już przepowiedzieli prawdopodobnie najsilniejsze trendy 2016! Będzie dobrze. Polski content marketing jeszcze urośnie w siłę, a utalentowani copywriterzy nie będą narzekać na brak zleceń!

Content | Copywriting

The Nets Blog, Maciej Potępa i jego trendy na 2016.  Wg. autora będzie rosła świadomość firm na temat zalet i korzyści płynących z dobrze prowadzonego content marketingu. Z drugiej strony najpopularniejszym segmentem CM stanie się visual marketing i treści nastawione głównie na adresata. Jak ktoś nie ogarnia, to polecam też zapoznać się z pojęciem real time marketingu.

Wzrost zapotrzebowania na content marketing, rewolucja w pojmowaniu zawodu content specjalistów i skrócenie storytellingu do formy szybkich anegdot – tak 2016 rok w branży widzą specjaliści z Semahead!

Bartłomiej Juszczak z Social Press również przepowiada zwiększenie nakładów na content, rosnącą popularność visual marketingu i coraz większy udział klienta/czytelnika w procesie tworzenia treści.

Fejsbukowe cover photo może być czymś więcej niż „okładką” fanpage’a. Jakie fotografie/grafiki wykorzystywać, aby zatrzymać klienta? Fajnie i naprawdę wyczerpująco tłumaczy Michał Danek z Marketing101.

Jak analizować popularność swoich tekstów. Które tematy przyciągają większą liczbę czytelników? Katarzyna Granops z serwisu Sprawny Marketing podaje blogerom na tacy proste sposoby i przydatne narzędzia.

Public Relations

Które z międzynarodowych brandów nie popisały się w zeszłym roku? Sama w pierwszej chwili pomyślałam o Volkswagenie i jego „zaprogramowanych inaczej” (:D) samochodach. A tu proszę, ciekawy wpis od PR-owiec.pl. Innym wielkim i znanym też zdarzają się sytuacje kryzysowe.

Obi Wan i mistrz Yoda przykładem dla pr-owców? No raczej! Marta Buzalska o tym, że SW to prawdziwa kopalnia inspiracji dla specjalistów od wizerunku ❤ Btw,rRzadko zaglądam na FashionPRTalks, ale jak już mi się zdarzy…przepadam na długie godziny!

Social Media

Brand24 udostępnił prawdziwą Biblię Social Media. Plik liczący sobie 90 (sic!) stron można pobrać tutaj. Za darmo ❤

Znowu Brand24. Tym razem o tym, jak marki efektywnie wykorzystują Instagram. Tekst na przykładzie czterech brandów.

Z talentem do pisania można się urodzić, ale kto powiedział, że nie da się tej sztuki wyćwiczyć – zapewnia Kinga z zaparzeciherbate.pl i proponuje super trening dla wszystkich, którzy pragną  efektywnie doskonalić warsztat (ćwiczenia dla każdego, nie tylko dla początkujących!!).

Lifestyle | Rozwój

Co robić, a przede wszystkim jak zacząć myśleć, żeby odnieść sukces? Na blogu PR-owiec mała ściągawka – lista nawyków dla tych, którzy chcą żeby 2016 okazał się przełomowym momentem w życiu/biznesie.

Inne

Najpiękniejsze zdjęcia z całego świata. Jak zawsze, doskonałe zestawienie prosto od Michała Fedorowicza z Kulturą w Płot.

Paulina z One Little Smile i jej poradnik prezentowy dla siedmiu typów fajnych kobiet. No nie wiem, jak dla mnie ten wpis to złoto. Nie tylko w okresie świątecznym 🙂

Rose Quarts i Serenity to dwa (!!) najmodniejsze kolory roku. Tako rzekli specjaliści z Pantone Institute.

Wyobraźcie sobie film produkcji nowozelandzkiej o wampirach wypowiadających się z niemieckim akcentem po angielsku (już jest dziwnie), wyglądających jak obywatele Rumuni? Aha, film polega na tym, że ekipa telewizyjna kręci reality show o życiu czterech wampirzych współlokatorów mieszkających w Wellngton. Rozumiecie? Obejrzałam w całości. Ale nie byłam trzeźwa, więc nie mnie obiektywnie oceniać.

Absolutnie fantastyczna reklama świąteczna Allegro. Serio, uronicie łzę (bardziej wrażliwi nawet kilka).

Ogarnęliście już Przebudzenie Mocy? Jak nie to ej – naprawdę warto!! Jimmy Fallon i bezbłędni panowie z The Roots potwierdzają ❤

6 uwag do wpisu “Duża Kawa #2

  1. Wierzę, że człowiek rodzi się z potencją. To może być talent aktorski, piękny głos, zmysł do majsterkowania. Są ludzie, którzy rodzą się z potencją pisania. Nie przeczę, że ta potencja ma znaczenie, bo ma. Jednak wierzę też w siłę nawyków i ćwiczeń :). Każdy może doskonalić warsztat: gotowania, prowadzenia samochodu i pisania też. Dziękuję serdecznie za polecenie mojego postu.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s