Dlaczego powinieneś pojawiać się na imprezach branżowych

 

See Bloggers, Blog Conference Poznań, Blog Forum Gdańsk…twórcy internetowi lubią brać udział w wydarzeniach branżowych. Dlaczego ty też powinieneś?

Poniższy tekst kieruje głównie do twórców internetowych. Ale jeżeli działasz w innej branży również znajdziesz dla siebie wiele dobrego. Konferencje blogowe to okazja do świetnej zabawy, ale koniec końców to nic innego jak spotkania biznesowe. W związku z tym zalety płynące z udziału w nich możesz spokojnie zaadaptować do swojej branży. Zobacz, dlaczego powinieneś bywać na spotkaniach biznesowych.

Kontakty / Przyjaźnie

We wszelkiego rodzaju eventach tym, co naprawdę doceniam, jest możliwość kontaktu z innymi ludźmi. Jedziesz na konferencję i wiesz, że w jednym miejscu poznasz wartościowe osoby i nawiążesz ciekawe relacje, które mogą skończyć się wieloletnią przyjaźnią albo bardzo dobrą współpracą. Hej, wielu blogerów nawiązuje relacje w sieci, ale ze względu na miejsce zamieszkania trudno jest im się spotkać. Branżowe wydarzenia to doskonała okazja, aby to zmienić.

Co do współprac to jest to możliwe. Naprawdę. W ubiegłym roku na Blog Conference Poznań poznałam Adriannę reprezentującą jedną z platform dla influencerów. Pogadałyśmy i po ok. dwóch miesiącach zaczęłam publikować artykuły jako ekspert na firmowym blogu tejże platformy.

Twórz sieć swoich kontaktów i z każdym takim spotkaniem dołączaj do niej kolejnych ludzi. To nie takie trudne, nawet jeżeli jesteś introwertykiem. Nie bój się zadawać pytań, nie obawiaj się, że ktoś nie weźmie cię na poważnie. Kiepsko zagajasz? Serio? Na takich imprezach wystarczy zacząć od “Niezła ta ostatnia prelekcja, jak myślisz?”. Nie rób nic na siłę. Załóż sobie, że na jednym spotkaniu uda ci się nawiązać konwersację z dwiema – trzema osobami. To będzie Twój sukces.

Motywacja

Nie wiem jak to jest w Waszym przypadku, ale mnie wszelkiego rodzaju warsztaty, kursy i zjazdy jak nic innego motywują do jeszcze lepszej pracy. Rozmowy lub słuchanie bardziej doświadczonych ludzi działają jak mocna dawka otrzeźwiającego espresso. Nic też nie przeceni wiedzy wyniesionej z tego typu wystąpień.

Blisko konkurencji

Każdy obecny na branżowej konferencji to kolejna potencjalna, wartościowa cegiełka dla Twojej sieci kontaktów…ale również konkurencja. Co też oczywiście zależy od branży. Subiektywnie, jestem przekonana o tym, że w blogosferze coś takiego jak zacięta rywalizacja o czytelnika nie istnieje, bo dla każdego znajdzie się odpowiedni “kawałek sieci”.

Zatem nie, nie musisz traktować swojej konkurencji jak wrogów. Dopóki wszyscy gracie uczciwie, możecie, a nawet powinniście nawiązywać ze sobą dobre i wartościowe relacje. Choćby po to, żeby wymienić się doświadczeniami. To co usłyszysz od innego blogera lub gościa z branży może całkowicie różnić się od Twojego spojrzenia na pewne sprawy, ale…może okazać się całkiem świeże, inspirujące i słuszne. Słuchaj i rozmawiaj – im dokładniej znasz swoją konkurencję, tym lepiej będziesz działać w przyszłości.

Poszerzaj wiedzę

Poza możliwością nawiązania ciekawych relacji kolejna niezwykle ważna zaleta branżowych spotkań. Czy w sieci można zarobić prawdziwe pieniądze? Jak z blogowania uczynić pełnoetatowy zawód? Jak negocjować najlepsze współprace? Właśnie w trakcie wykładów, warsztatów, prelekcji czy paneli jesteś w stanie pozyskać aktualne informacje, dowiedzieć się o wszelkiego rodzaju nowinkach lub uzyskać odpowiedzi na pytania, których odszukanie zajęłoby ci sporo czasu.

Promuj się

Nie jesteś super znany? Tym bardziej imprezy branżowe są dla Ciebie. Pojawiaj się na nich jak najczęściej i daj się poznać innym uczestnikom. Nie bój się opowiadać o tym co robisz

Znacie inne zalety wyjazdów na branżowe imprezy? Dawajcie w komentarzach!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s